A password will be e-mailed to you.

Bu hafta Dönüşüm Kolektifi paydaşlarımızda sürdürülebilir kalkınma üzerine bir çok konuda söyleşi yapılacak, sizler için özetledik.

Sürdürülebilirlik Gündemi: Gıdanın Üretimi ve Gıdaya Erişim

Sürdürülebilirlik Gündemi’nin bu haftaki konukları Yavaş Gıda Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Okul Bostanları Girişimi Kurucusu Dilek Yürük, Şile Ovacık Köyü Kadın Tohum Derneği Kurucusu ve Slow Food Şile Palamut Birliği Kurucusu Fatma Denizci ve Kibele Projekt Kurucu Ortağı Hasan Turunçkapı olacak.

Bu üç konuk ile beraber yayında
• Gıda ve tarım Kovid-19’dan nasıl etkilendi?
• Kentlerde durum nedir?
• Şirketler bu süreçten çıkış için neler yapıyor?
• Yerel üreticilere olan ilgi arttı mı?
• Şehirlerde yaşayanlar gıdaya erişim kaygılarından nasıl kurtulabilirler? gibi sorulara cevaplar aranacak.

Yayını 9 Temmuz Perşembe günü 17.00’de Sürdürülebilirlik Adımları’nın Youtube Kanalı’nda izleyebilirsiniz.

Küresel Pandemi Sonrası; Bakliyat Sektörünün Geleceği / Konuk: Mehmet Reis, Yönetim Kurulu Başkanı

Bu hafta Kibele Projekt, Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Reis’i konuk alacak. Yayında Küresel Pandemi sonrası bakliyat sektörünün geleceğini konu alan bir söyleşi gerçekleştirilecek.

10 Temmuz Cuma günü saat 20:00’de gerçekleşecek yayını Kibele Projekt Youtube Kanalı’ndan yahut Kibele Projekt Facebook’tan izleyebilirsiniz.

Game4Goals: Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları için Oyun Hackhatonu

10-12 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek olan Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları odaklı oyun geliştirme yarışması Game4Goals başlıyor.

Bu yarışma sırasında alınan eğitimler ile 48 saatte oyununuzu geliştirebilirsiniz. Yarışma süresince hepsi birbirinden değerli 50’den fazla mentör ile fikir alışverişi yapıp ve Küresel Amaçlar’ı destekleyin!

Eğer yarışma sonunda Game4Goals partlerlerinden herhangi biri sizinle oyunu geliştirmeye devam etmek isterse oyun kurgusu ve prototipleme desteği ile üretime geçebileceksiniz.

3-4 kişilik takımlar halinde yarışılacak Game4Goals’e bireysel olarak da başvurabilirsiniz. Detaylar ve başvuru için http://www.xathon.co/g4g